Реєстраторів нерухомості зобов’яжуть проходити додаткову авторизацію через Google Authenticator

Реєстраторів нерухомості зобов Фото: Цензор NET

Про це повідомив у фейсбуці міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет, передає LB.ua. Об этом сообщает РЕЙТИНГ ИНФО со ссылкой на СМИ.

"Тепер для проведення будь-якої дії реєстратору потрібно буде скористатися не тільки своїм електронним підписом, а й ввести код зі свого смартфона. Зламати комп’ютер і смартфон одночасно фактично неможливо", — написав він.

Дубілет зазначив, що одним із способів рейдерства нерухомості є злом комп’ютерів реєстраторів (наприклад, нотаріусів). "Заразивши комп’ютер реєстратора, зловмисник від його імені переписує майно жертви... Цікаво, що якщо ніякого злому не було і реєстратор сам пішов на незаконну дію, він міг завжди сказати, що його комп’ютер зламали", — пояснив він.

Раніше для боротьби з цим держава планувала зобов’язати реєстраторів встановлювати складний програмно-апаратний комплекс, що спричинило б значні витрати. При цьому банківський досвід показує, що ефективно протидіяти таким зловмисникам можна за допомогою аутентифікації через SMS-пароль, пояснив міністр.

"Приблизно такими аргументами я переконав колег згорнути дорогу програму захисту і натомість запровадити другий фактор авторизації. Хіба що замість витрат на SMS-паролі я запропонував Google Authentificator. На щастя, він безкоштовний", — зазначив Дубілет.

Він підкреслив, що наразі другий фактор авторизації є лише опцією, але незабаром Мін’юст має намір зробити його обов’язковим.


Джерело статті: “https://ipress.ua/news/reiestratoriv_neruhomosti_zobovyazhut_prohodyty_dodatkovu_avtoryzatsiyu_cherez_google_authenticator_303134.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя